LocoRoco dorazí už zkraje května na PS4

28. duben 2017 16:01 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (3)

Remaster proslulé rytmické hry PaRappa The Rapper z roku 1996 už na PS4 vyšel, teď přijde řada na LocoRoco původem z PSP. Kouzelnou logickou plošinovku od Sony, která v roce 2006 rozšířila řady exkluzivních titulů pro handheldový PlayStation, dodnes řada hráčů považuje za jednu z nejlepších her pro PSP vůbec. Právem se dočkala dalších pokračování. A brzy si vylepšený originál zahrajete i na PS4.

LocoRoco Remastered vyjde na PS4 už 9. května. Na českém PlayStation Storu se prodává za 409 korun. Pokud si ale předplácíte službu PlayStation Plus, máte nárok na slevu ve výši 20 procent. Za hru tak zaplatíte jen 327 korun. Jestliže si hru předobjednáte, můžete se navíc těšit na dynamické téma pro PS4.

Remaster nabídne rozlišení 1080p na PS4 a 4K na PS4 Pro a pyšní se podporou pohybového ovládání na DualShocku 4. Vylepšená verze byla oznámena na akci PlayStation Experience loni v prosinci.

Pokud jste náhodou LocoRoco nikdy nehráli, určitě se podívejte na ukázku níže. Ta je pořízena na PS4 Pro a dokládá, že grafika vůbec nezestárla a vyšší rozlišení titulu jen poskytlo jakousi omlazovací kůru.

Vaším úkolem je kutálet se s hlavním hrdinou napříč světem, ale neovládáte přímo jeho, ale nakláníte samotným prostředím. Protagonista hry se umí navíc nejen rozrůstat, ale v případě potřeby i rozdělit na spoustu malý žluťásků, kteří se dostanou i tam, kam velký LocoRoco nikoli.

Ještě letos by měl vyjít i remaster rytmické strategie Patapon rovněž původem z PSP. Ten debutoval v roce 2007 a dočkal se dvou pokračování.

Zdroj: DualShockers, PlayStation LifeStyle, Gameranx

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20809076
red-icius napsal 28. 4. 2017 v 23.43

Masarkavtrenyrkach: tak tak ... te hudby se bojim nejvic, zase si to budu pak mesice nonstop broukat.. :D

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 28. 4. 2017 v 18.20

kucera.mir: Jenomže Cocoreccho je spíš spin-off. Locoroco 1 a 2 jsou jiné v tom, že se přímo ovládá kutálení kuličky (případně kuliček) tím, že se celá scéna naklání doprava a doleva. Dá se i skákat "drcnutím" do scény. Je to překvapivě velmi zábavné. Dvojka byla výrazně větší než jednička. Kvůli téhle hře jsem si pořídil PSP. Tak mne zaujala a bavila. Jiná věc ale je, jak tahle v principu jednoduchá hratelnosti bude vypadat na televizi. Locoroco bylo skvělé na krátké zahrání. Skvělé pro handheld. Nikdy jsem nepochopil, proč se Sony nepokusilo udělat pokračování (nebo spin-off) pro PS Vitu.
V sérii jsou vlastně jen dva hlavní díly - jednička a dvojka, a dva spin-offy - Cocoreccho a Midnight Carnival, který je víc podobný původním hrám, ale je krátký.
P.S.: A ta hudba! Ta se člověku vryje do paměti!

Editováno: 28. 04. 2017 v 18.22

Nahlásit nevhodný obsah

20813737
kucera.mir napsal 28. 4. 2017 v 17.07

Hral sem LocoRoco Cocoreccho! na PS3. Hra je to pekna, na cas zabavi, ale tohle mi prijde jako dalsi z rady zbytecnych remasteru jako PaRappa.

Nahlásit nevhodný obsah