Série Destroy All Humans! se má vrátit

6. červen 2016 14:16 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (2)

Reinhard Pollice, manažer Nordic Games, se na Twitteru nechal slyšet, že švédský vydavatel v tuto chvíli zvažuje několik možností, pokud jde o pokračování série Destroy All Humans!, která debutovala v roce 2005.

Je zřejmé, že by se ztřeštěná parodie na béčkové filmy o mimozemských invazích na Zemi z padesátých a šedesátých let měla dočkat pokračování. Otázkou je, kdy se tak stane. Pollice na Twitteru prohlásil, že doufá, že Nordic Games brzy jednu z variant vyberou a pustí se do produkce. Satirická open world akční adventura by si koneckonců nový díl určitě zasloužila.

Společnost Nordic Games získala práva na tuto značku v aukci v roce 2013 po krachu THQ, které bylo původním vydavatel série. Nejde přitom o zdaleka jediný podobný úlovek. Švédská firma se sídlem Karlstadu převzala už dříve práva na IP po společnostech JoWooD Entertainment nebo DreamCatcher Interactive. Skončila u nich také značka Desperados po Atari. A po THQ převzali Švédové celkem dvanáct IP včetně Darksiders, Red Faction, MX vs. ATV, Stuntman nebo Full Spectrum Warrior.

První díl série Destroy All Humans! vyšel v roce 2005 pro PS2 a původní Xbox. Hru vyvinul tým Pandemic Studios, autoři her The Saboteur, The Lord of the Rings: Conquest, série Mercenaries nebo původních Battlefrontů. Pokračování vyšlo o rok později na stejné platformy. Díl pro Wii nazvaný Big Willy Unleashed i čtyřka s podtitulem Path of the Furon pro PS3 a X360 už ale vznikala v jiných studiích a obě hry se v hodnoceních prvním dvěma ani vzdáleně nepřiblížily.

Řádění v kůži mimozemského nájezdníka plné popkulturních odkazů by ale ve správných rukou bezpochyby zaujalo i dnes. Pokud jste snad neměli s hrou tu čest, nejlépe ji lze popsat jako interaktivní ekvivalent filmu Mars útočí! Tima Burtona, v němž vy terorizujete nebohé pozemšťany.

Zdroj: GameInformer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr2.1 napsal 8. 6. 2016 v 10.57

Tombaniero:+1 Jo prvních pár hodin bylo okouzlujících, do tý doby nebylo moc her, kde by emzák vraždil lidi :). Jinak můžu podepsat, co si napsal, vše podstatné bylo řečeno.

Nahlásit nevhodný obsah

20877091
Tombaniero napsal 6. 6. 2016 v 15.42

Ou, vzpomínám si, jak jsem ještě jako malý kluk od oznámení hry neustále vyhledával v playstation magazínech všechny články na tuto hru, byl jsem jí fascinován a díky pochvalným článkům a vlastní fantazii jsem byl přesvědčen, že to musí být nejlepší hra na světě. Bohužel jsem jako desetiletej kid neměl na hru peníze, a rodiče odmítali zasponzorovat. Crypto se ke mně dostal až na konci cyklu PS2...a dostal se ke mně společně s hrou s koženým ovládáním, která se po pár hodinách hraní stává nesmírně stereotypní, mimo jiné díky lokacím, ve kterých není absolutně co dělat. Největší předností hry byla skvělá atmosféra, díky dobovému zasazení a štiplavý humor. Každopádně základní námět považuji stále za velice atraktivní a pokud se ta látka zpracuje trochu zručněji, může to být pecka. Jsem zvědavý a těším se, že to vyjde.

Nahlásit nevhodný obsah