Akira Yamaoka odchází z Konami

1. prosinec 2009 13:24 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (1)

Podle důveryhodného, byť nepotvrzeného zdroje se s firmou Konami rozloučil její dlouholetý dvorní skladatel Akira Yamaoka. Ten do firmy přišel v roce 1993, aby dělal hudbu ke hře Sparkster: Rocket Knight Adventures 2, ale okamžitě poté, co bylo vyhlášeno výběrové řízení na skladatele hudby k tehdy vznikajícímu Silent Hillu neváhal a přihlásil se, protože měl pocit, že nikdo jiný to zkrátka nemůže udělat lépe než on. A měl pravdu. Jeho hudba k celé sérii, s níž strávil přes jedenáct let života, se stala naprosto kultovní a v roce 2006 mu dokonce byla nabídnuta spolupráce na soundtracku pro stejnojmenný film.

V poslední době se však stále více věnoval své vlastní tvorbě, která vyvrcholila vydáním jeho alba iFUTURELIST, v současné době prý chystá další. Zatím se neví, na čem bude Akira Yamaoka dále pracovat a zda to vůbec bude mít nějakou souvislost s počítačovými hrami, ale byla by veliká škoda, kdyby svůj talent pro hororové melodie, které dokonale dotvářely atmosféru, jen tak zahodil a začal se věnovat například skládání hudby pro televizní seriály (ano, ty má na svém kontě také).

Zdroj: VG247, Aeropause

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
608387
Mistrchat napsal 1. 12. 2009 v 13.48

iFuturelist je staré 4 roky, což jako poslední dobu neberu. Nic další z jeho "vlastní tvorby" neznám, ví autor novinky něco víc, než já? Každopádně škoda, protože jeho Silent Hill soundtracky jsou pro mě to nej na poli herních soundtracků

Nahlásit nevhodný obsah